Smart-guard

S markízami budete môcť využívať vašu terasu, balkón alebo verandu aj v horúcich letných dňoch. Poskytujú spoľahlivú ochranu pred slnečným žiarením. Ich stabilitu zabezpečí pevná konštrukcia, vyrábaná vo viacerých farbách. O dlhú životnosť látky sa postará UV ochrana a odolná povrchová úprava. Sú komfortne ovládateľné aj cez mobilnú aplikáciu. Markízy môžu byť pripevnené na stenu alebo voľne stojace.

Výstuvné markízy

Výsuvné markízy poskytujú výbornu ochranu pred slnečným žiarením a slabším dažďom, zároveň sa môžu stať pekným estetickým doplnkom. Pri výsuvných markízach väčších rozmerov odporúčame ovládanie elektrickým motorom, poskytujúcim pohodlnú manipuláciu. Samostatne stojace markízy nevyžadujú kotvenie v stene. Látku použitú na markíze vám  vieme potlačiť na mieru logom alebo nápisom.

Výklopné markízy

Výklopné markízy sú ideálym riešením tienenia pre verandy, balkóny či lodžie. Konštrukcia výklopných markíz umožňuje zatieniť aj prednú stranu. Poskytnú tak dokonalú ochranu pred slnečným žiarením, slabším vetrom, ale aj zvedavými pohľadmi. Markízy tohto, ako aj ostatných typov je možné ovládať ručne a náročnejších z vás poteší možnosť ovládania elektromotorom.

Fasádne markízy

Marízy tohto typu sú určené na zatienenie presklených fasád a okien. Fasádne markízy sa často využívajú aj ako dominantný estetický prvok budov. Výrobcovia sa snažia, aby s nimi markízy ladili a vytvárali príjemné prostredie. Použiť fasádne markízy môžete dokonca na zatienenie cez viaceré poschodia.

Markízy pre zimné záhrady

Pre zatienenie zimných záhrad, presklených striech alebo pergol je vhodná práve táto markíza. Tvorí ju hliníková kazeta a rám, v ktorom je vedená látka s predným hliníkovým profilom. Rám sa upevňuje na dopredu pripravenú podkladovú konštrukciu. Markíza je k dispozícii vo viacerých farbách alebo v RAL nástreku podľa želania. Zatienenie väčších plôch je možné riešiť spojením viacerých modulov vedľa seba.